Jak ozdobić salon i zrobić to dobrze?

Wybór ozdób do domowego salonu jest decyzją trudną i godną możliwie dokładnego przemyślenia. Oprócz standardowych mebli – krzeseł, stołu, kanapy – oraz typowych dekoracji jak regały czy rośliny pokojowe, mamy do wyboru wiele innych możliwości dla fanów odrobiny ekstrawagancji i finezji.

Dla przykładu, jedna ze ścian pomieszczenia może się odróżniać od pozostałych, co można osiągnąć malując ją na odmienny kolor lub pokrywać innym materiałem, jak drewno czy nawet czerwona cegła. Takie wyróżnienie znakomicie się prezentuje, zwraca uwagę i sygnalizuje, że ściana ta jest szczególnie istotnym elementem domu (zwłaszcza jeśli stoi tam telewizor czy kominek).

Innym sposobem na fantazyjne udekorowanie ścian jest pokrycie ich tkaniną, dzięki czemu pokój wydaje się wyjątkowo miły i przytulny. Należy jednak pamiętać, że taki materiał musi być bardzo wysokiej jakości, charakteryzować się trwałością, być odporny na zabrudzenia, kurz oraz zmiany koloru, inaczej po krótkim okresie czasu będziemy zmuszeni zrywać i wymieniać brudną, wyblakłą dekorację, ponosząc przy tym dodatkowe koszty. Dobry materiał jest niemalże niezniszczalny i posłuży nam na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *